Ліплення з пластиліну — ТОП покрокових ідей з фото
Ліплення з пластиліну – це один із видів творчості, в якому з пластичного матеріалу створюють об’ємні вироби та цілі композиції. Техніка ліплення багата, але доступна навіть маленьким дітям.
Ліплення дає дивовижну можливість моделювати світ та своє уявлення про нього у просторово-пластичних образах. Кожна дитина може створити свій власний маленький пластиліновий світ, але справжній. Адже вироби з пластиліну – чудовий варіант іграшок, з якими можна грати і навіть ставити маленькі спектаклі.
Черепаха з пластиліну поетапно
Царівна жаба з пластиліну
Інструменти для творчої роботи
Набір інструментів для ліплення з пластиліну невеликий. Але щоб дитині було зручно працювати, важливо забезпечити її всім необхідним. Вам знадобляться:
- Підкладка, килимок для ліплення дозволить не тільки розкочувати шматочки пластиліну, а й убереже робочий стіл;
- Стек – спеціальний ніж для ліплення та опрацювання дрібних деталей виробу. Часто використовують двох видів: плоский пластмасовий та металевий у вигляді петель;
- Склянка з водою, волога тканина та паперова серветка, або вологі серветки. Водою змочують руки під час ліплення, тканиною протирають стеки та підкладку. Серветкою очищають руки щоразу перед зміною кольору пластиліну;
- Зубочистки або сірники без голівки. З їх допомогою легко скріплюються частини виробу або надають жорсткості тонким пластиліновим деталям.
Мураха з пластиліну
Сонечко з пластиліну
Каченя з пластиліну
Ліплення з пластиліну — корисні поради
- Приступаючи до ліплення, пластилін необхідно трохи розім’яти, але не дуже сильно, інакше він стає липким та неприємним. Роботу над виробом починають з основної, більшої частини. Наприклад, при ліпленні будь-якої тварини, спочатку ліплять тулуб і голову, потім порівнюють їх за величиною і з’єднують. Далі приступають до ліплення кінцівок. Дрібні деталі ліплять в останню чергу.
- Для приєднання дрібних деталей до великих зручно користуватися стекою. Наприклад, можна зробити поглиблення на тулубі або голові, а потім туди вставити дрібні деталі, такі як ніс, очі, вуха. Стекою також зручно зрізати зайвий пластилін та зарівнювати поверхні.
- Для того щоб виліплений виріб був міцним і не розпадався на частини, необхідно щільно притиснути одну деталь іграшки до іншої і замазати місце скріплення так, щоб не було видно шов.
Морж з пластиліну
Тигр з пластиліну
Слон з пластиліну
Мамонт з пластиліну
Ці вимерлі тварини відомі практично кожному. Їх відрізняло вкрите густою шерстю тіло та великі бивні. Звісно, мова йдеться про мамонтів. У цьому майстер-класі ми покажемо, яким може бути мамонт з пластиліну.
Заняття ліпленням комплексно впливають на розвиток дитини:
- Підвищують сенсорну чутливість, сприяючи тонкому сприйняттю форми, фактури, кольору, ваги, пластики;
- Розвивають уяву, просторове мислення, дрібну моторику, уміння працювати руками;
- Синхронізують роботу обох рук;
- Формують уміння планувати роботу, передбачати результат та досягати його, вносити корективи та видозмінювати;
Але найважливіше і цінне те, що ліплення розвиває дитину естетично. Вона вчиться бачити, відчувати, оцінювати та творити.
Літак з пластиліну
Ящірка з пластиліну
Щука з пластиліну
Техніка ліплення з пластиліну
Ця класифікація досить умовна, можливі поєднання різних технік, перехід з одного способу до іншого.
- Конструктивний метод. Виріб створюється з окремих частин, де поєднуються виліплені окремо різні деталі вироба.
- Скульптурний метод. Це ліплення з цілого шматка пластиліну шляхом витягування окремих, дрібніших частин, не відриваючи їх. Моделювання відбувається за допомогою відтягування, загинання, зминання, скручування і т.д.
- Комбінований метод. Об’єднує два – конструктивний та скульптурний. Поєднує особливості ліплення з цілого шматка та з додаткових дрібних деталей.
- Модульне ліплення. Спосіб нагадує об’ємну мозаїку або конструювання окремих деталей, найчастіше схожих, які згодом поєднуються в одне ціле.
Панда з пластиліну
Кішка з пластиліну
Динозавр з пластиліну
Дракон з пластиліну
Щоб вироби з пластиліну зберегти або розмалювати, після ліплення їх потрібно обробити, обваляти в борошні або в крейді і залишити на кілька годин, щоб присипка увібрала жир. Після такої обробки можна покривати лаком або розписувати фарбами.
Павич з пластиліну
Мавпа з пластиліну
Ворона з пластиліну
Роботи призначені для дітей віком від 3 років і до шкільного віку. Допоможуть розвитку посидючості, акуратності, самостійності, наполегливості, уміння доводити роботу до кінця. Так як вироби різної складності, підбирайте потрібний варіант, щоб не допустити втомлення дитини і гарантувати гарний настрій від відмінного результату.
Гарбуз з пластиліну
Метелик з пластиліну
Равлик з пластиліну
Жираф з пластиліну
Троянда з пластиліну
Торт з пластиліну
Ще більше идей з ліплення ви можете знайти в таких добірках: