Сова з шишок покроково
Сова з шишок – це завжди безпрограшний варіант виробу з природних матеріалів, присвячений осіннім заходам.
Виглядає сова помітно і презентабельно, викликаючи розчулення у всіх оточуючих, а у дітей насамперед.
Що знадобиться для виробу?
- Соснові шишки;
- Дві ялинові;
- 1 жолудь і два капелюшки від жолудів;
- Клейовий пістолет;
- Папір туалетний, вода, ємність для приготування пап’є-маше;
- Клей ПВА;
- Рухливі очі, але це не обов’язково.
Сова з шишок покроково
Роботу умовно можна розділити на дві частини: приготування каркаса сови, яким буде пап’є-маше, і безпосередньо створення сови з шишок. Якщо немає бажання возитися з пап’є-маше, можна замість нього використати пластиковий посуд: стаканчик від сметани, йогурту, невелике відерце і т.п.
Як зробити пап’є-маше?
Залежно від бажаної величини сови в посудину потрібно помістити клей ПВА.
Додати до нього воду, у відсотковому співвідношенні 1:1 і розмішати до розчинення клею. У мене сова середнього розміру, висотою – 15 см. Мені знадобилося близько 2 столових ложок клею ПВА.
Далі потрібно розірвати на шматочки туалетний папір та замочити його у клейовому розчині.
Добре перемішати, щоб вийшла порівняно однорідна маса.
А далі все просто — сухий туалетний папір потрібно зім’яти трохи вологими руками, надаючи деяку форму, схожу на тулуб птаха, тобто овал з хвостиком. Вона може бути невелика, навіть не більше звичайної шишки, згодом приклеєні шишки значно збільшать обсяг.
А зверху тонким шаром нанести клейову масу. В ідеалі, макети пап’є-маше ретельно розгладжують, але нам цього не потрібно, все одно згори будуть шишки.
Так само потрібно зробити кульку з паперу – майбутню голову сови. Можна й одразу зробити цілу деталь, але, на мій погляд, окремо зручніше та простіше.
Після цього вироби слід просушити в духовці за температури 60 градусів, близько 3 годин. Періодично слід відкривати духовку, перевертати заготовки. Але, чесно зізнатися, у мене не вистачило терпіння стільки чекати після того, як деталі були в духовці близько півгодини, я їх поклала в мікрохвильову піч. За 6 підходів по 30 секунд – тулуб та голова сови були готовими. Вони стали сухими, цілісними та легкими.
Як зробити сову з шишок?
Основа сови готова, тепер потрібно приклеїти на неї шишки. Я використовувала клейовий пістолет, але, можливо, шишки до паперу приклеїть і клей Момент, але стверджувати не стану. А ось при роботі з шишками та пластиком – тут без варіантів, тільки клейовий пістолет.
Прилад розігрівають 5 хвилин, видавлюють велику горошину клею на бік шишки і приклеюють її в нижній частині тулуба пап’є-маше. Таким чином, кріплять перший нижній ряд. Можна почати з хвостика, щоб шишка припала саме на його кінчик.
Все те саме роблять і з другим рядом. Шишки потрібно підбирати за величиною, щоб вони добре приховували пап’є-маше, але й нерівномірно не стовбурилися.
Тулуб майже готовий, настав час приклеїти до нього голову і продовжити роботу.
На голові шишки боком виглядають негарно, тому я їх приклеїла плоскою частиною. Обклеїла шишками всю голову, намагаючись, щоб вона була більш-менш симетричною.
Поки ще конструкція мало схожа на сову, додадуть з нею подібність вушка, що стирчать, в якості яких нерозкриті невеликі шишки. Ще знадобляться крильця з ялинових шишок, очі з капелюшків жолудів і ніс – сам жолудь.
Вийшла така досить велика сова з шишок, причому повністю з природних матеріалів, якщо не вважати паперову основу. Але все ж таки мені захотілося всередину капелюшків жолудів приклеїти рухливі пластикові очі, які значно оживлюють вигляд сови. Ще можна сову прикрасити листям, наприклад, засушеною гілочкою, що кокетливо стирчить.
Ще одним хорошим варіантом осіннього виробу є їжачок із шишок та пластикової пляшки.