З природних матеріалів

Сова з шишок покроково

Сова з шишок

Сова з шишок – це завжди безпрограшний варіант виробу з природних матеріалів, присвячений осіннім заходам.

Виглядає сова помітно і презентабельно, викликаючи розчулення у всіх оточуючих, а у дітей насамперед.

Що знадобиться для виробу?

  • Соснові шишки;
  • Дві ялинові;
  • 1 жолудь і два капелюшки від жолудів;
  • Клейовий пістолет;
  • Папір туалетний, вода, ємність для приготування пап’є-маше;
  • Клей ПВА;
  • Рухливі очі, але це не обов’язково.

Сова з шишок покроково

Роботу умовно можна розділити на дві частини: приготування каркаса сови, яким буде пап’є-маше, і безпосередньо створення сови з шишок. Якщо немає бажання возитися з пап’є-маше, можна замість нього використати пластиковий посуд: стаканчик від сметани, йогурту, невелике відерце і т.п.

Як зробити пап’є-маше?

Залежно від бажаної величини сови в посудину потрібно помістити клей ПВА.

Додати до нього воду, у відсотковому співвідношенні 1:1 і розмішати до розчинення клею. У мене сова середнього розміру, висотою – 15 см. Мені знадобилося близько 2 столових ложок клею ПВА.

Далі потрібно розірвати на шматочки туалетний папір та замочити його у клейовому розчині.

Добре перемішати, щоб вийшла порівняно однорідна маса.

А далі все просто — сухий туалетний папір потрібно зім’яти трохи вологими руками, надаючи деяку форму, схожу на тулуб птаха, тобто овал з хвостиком. Вона може бути невелика, навіть не більше звичайної шишки, згодом приклеєні шишки значно збільшать обсяг.

А зверху тонким шаром нанести клейову масу. В ідеалі, макети пап’є-маше ретельно розгладжують, але нам цього не потрібно, все одно згори будуть шишки.

Так само потрібно зробити кульку з паперу – майбутню голову сови. Можна й одразу зробити цілу деталь, але, на мій погляд, окремо зручніше та простіше.

Після цього вироби слід просушити в духовці за температури 60 градусів, близько 3 годин. Періодично слід відкривати духовку, перевертати заготовки. Але, чесно зізнатися, у мене не вистачило терпіння стільки чекати після того, як деталі були в духовці близько півгодини, я їх поклала в мікрохвильову піч. За 6 підходів по 30 секунд – тулуб та голова сови були готовими. Вони стали сухими, цілісними та легкими.

Як зробити сову з шишок?

Основа сови готова, тепер потрібно приклеїти на неї шишки. Я використовувала клейовий пістолет, але, можливо, шишки до паперу приклеїть і клей Момент, але стверджувати не стану. А ось при роботі з шишками та пластиком – тут без варіантів, тільки клейовий пістолет.

Прилад розігрівають 5 хвилин, видавлюють велику горошину клею на бік шишки і приклеюють її в нижній частині тулуба пап’є-маше. Таким чином, кріплять перший нижній ряд. Можна почати з хвостика, щоб шишка припала саме на його кінчик.

Все те саме роблять і з другим рядом. Шишки потрібно підбирати за величиною, щоб вони добре приховували пап’є-маше, але й нерівномірно не стовбурилися.

 

Тулуб майже готовий, настав час приклеїти до нього голову і продовжити роботу.

На голові шишки боком виглядають негарно, тому я їх приклеїла плоскою частиною. Обклеїла шишками всю голову, намагаючись, щоб вона була більш-менш симетричною.

Поки ще конструкція мало схожа на сову, додадуть з нею подібність вушка, що стирчать, в якості яких нерозкриті невеликі шишки. Ще знадобляться крильця з ялинових шишок, очі з капелюшків жолудів і ніс – сам жолудь.

Сова з шишок

Вийшла така досить велика сова з шишок, причому повністю з природних матеріалів, якщо не вважати паперову основу. Але все ж таки мені захотілося всередину капелюшків жолудів приклеїти рухливі пластикові очі, які значно оживлюють вигляд сови. Ще можна сову прикрасити листям, наприклад, засушеною гілочкою, що кокетливо стирчить.

Сова з шишок

Ще одним хорошим варіантом осіннього виробу є їжачок із шишок та пластикової пляшки.

Матеріали на тему:

Сова з втулки від туалетного паперу покроково
До вашої уваги сова з втулки від туалетного паперу або згорнутого в рулончик картону. Покрокова ідея для дітей.
Осіння композиція з шишок, листя та ягід
Представлена осіння композиція з шишок, листя та ягід дуже проста. Це ідеальний варіант роботи для осіннього свята, що не потребує складних дій.
Павук з каштану та синельного дроту
Простий та цікавий виріб для дітей – павук з каштану та синельного дроту. Його можна приурочити до осіннього свята, а в чорному кольорі – ...
Кумедний їжачок із шишок та пластикової пляшки — покрокова інструкція
Дотримуйтесь покрокової інструкції, і у вас вийде ось такий кумедний їжачок із шишок та пластикової пляшки. За наявності підготовлених матеріалів вся робота займає 15-20 ...
Півень з яблук, листя та моркви
Яскравий виріб з природних матеріалів – півень з яблук, листя та моркви. Покроковий інструктаж з фото.
Білка з шишки та пластиліну
Білка з шишки та пластиліну, а також жолудів покроково для дітей. Для створення сьогоднішнього виробу нам знадобляться деякі природні матеріали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *